Październik to intensywny czas nauki kodowania i programowania, w związku z obchodami światowego CODE WEEK.

Uczniowie naszej świetlicy również świętowali w ostatnich tygodniach Code Week 2020 i dzielnie stawili czoło wyzwaniom w ramach udziału w wydarzeniu „Cała Polska Programuje z Uczymy Dzieci Programować”.

Grupy uczniów z klas 1a, 1b, 2a i 2b aktywnie uczestniczyły w zaproponowanych zadaniach, realizując jednocześnie swoje autorskie pomysły. Zajęcia odbywały się z wykorzystaniem tradycyjnej maty do kodowania, krążków programistycznych, kwadratów i kubeczków. W sali i na świeżym powietrzu! Umiejętności kodowania można było doskonalić również w zadaniach z „dyktandem graficznym” na kartkach, z puzzlami AR czy z klockami. Uczniowie mieli także okazję utrwalać, m.in. podstawowe pojęcia związane z kodowaniem, odczytywanie współrzędnych, sterowanie „robotem”, wydawanie komend, układanie i skracanie kodu, projektowanie gier, wynalazków i robotów.

To był intensywny i twórczy czas. Gratulujemy wszystkim uczniom, biorącym udział w wyzwaniach! Zasłużyli z pewnością na certyfikaty Code Week 2020.
Zobaczcie na zdjęciach, jacy byli aktywni. 😉

Oczywiście kodowanie w świetlicy nie kończy się w październiku! 😉

Organizacja zajęć: p. Kamila Gogolewska

#CałaPolskaProgramuje #CodeWeek #UczymyDzieciProgramować